Model Number : CGA3E2C0G1H100D080AA
Place of Origin : Japan
MOQ : 1PCS
Price : Bargain
Payment Terms : T/T, L/C
Supply Ability : 1200000PCS+48Hours
Delivery Time : 48 hours
Packaging Details : Reel
TDK : CGA3E2C0G1H100D080AA
Capacitance : 10pF
Voltage rating DC : 50VDC
Dielectric : C0G(NP0)
Tolerance : ±0.5pF
Shellcode - in : 0603
Case code-mm : 1608
Minimum working temperature : -55℃
Maximum working temperature : +125℃
Packing Quantity : 4000 PCS
CGA3E2C0G1H100D080AA TDK MLCC SMD/SMT CGA 0603 50V 10pF C0G 0.50pF AEC-Q200
CGA3E2C0G1H100DT0Y0N
SMD 0201/0402/0603/0805/1206/1210 Capacitance Meter
| 1PF | 1.2FP | 1.5PF | 1.8PF | 2PF |
| 2.2PF | 2.4PF | 2.5PF | 2.7PF | 3PF |
| 3.3PF | 3.6PF | 3.9PF | 4PF | 4.3PF |
| 4.7PF | 5PF | 5.1PF | 5.6PF | 6PF |
| 6.2PF | 6.8PF | 7PF | 8PF | 8.2PF |
| 9PF | 10PF | 11PF | 12PF | 13PF |
| 15PF | 16PF | 18PF | 20PF | 22PF |
| 24PF | 25PF | 27PF | 30PF | 33PF |
| 36PF | 39PF | 43PF | 47PF | 50PF |
| 51PF | 68PF | 75PF | 82PF | 91PF |
| 100PF(101) | 120PF(121) | 150PF(151) | 180PF(181) | 200PF(201) |
| 220PF(221) | 270PF(271) | 300PF(301) | 330PF(331) | 360PF(361) |
| 390PF(391) | 430PF(431) | 470PF(471) | 500PF(501) | 510PF(511) |
| 560PF(561) | 680PF(681) | 820PF(821) | 1NF(102) | 1.2NF(122) |
| 1.5NF(152) | 1.8NF(182) | 2NF(202) | 2.2NF(222) | 2.7NF(272) |
| 3NF(302) | 3.3NF(332) | 3.9NF(392) | 4.7NF(472) | 5.6NF(562) |
| 6.8NF(682) | 8.2NF(822) | 10NF(103) | 12NF(123) | 15NF(153) |
| 18NF(183) | 20NF(203) | 22NF(223) | 27NF(273) | 33NF(333) |
| 39NF(393) | 47NF(473) | 56NF(563) | 68NF(683) | 82NF(823) |
| 100NF(104) | 120NF(124) | 150NF(154) | 220NF(224) | 330NF(334) |
| 470NF(474) | 680NF(684) | 1UF(105) | 2.2UF(225) | 4.7UF(475) |
| 10UF(106) | 22UF(226) | 47UF(476) |
50V 10pF Chip Capacitor MLCC CGA3E2C0G1H100D080AA C0G AEC-Q200 Images |