Model Number : FS300R17OE4B81BPSA1
Place of Origin : Germany
MOQ : 1PCS
Price : Bargain
Payment Terms : L/C, T/T
Supply Ability : 500 PCS+48hours
Delivery Time : 48hours
Packaging Details : Tray
Infineon : FS300R17OE4B81BPSA1
Configuration : 6-Pack
Collector-emitter maximum voltage VCEO : 1.7kV
Collector-emitter saturation voltage : 1.95 V
Continuous collector current at 25C : 300 A
Gate-emitter leakage current : 400 nA
Pd-power dissipation : -
Minimum working temperature : -40℃
Maximum working temperature : ﹢150℃
Packaging : 4 PCS
FS300R17OE4B81BPSA1 SP002753992 Infineon IC IGBT Module MEDIUM POWER ECONO
FS300R17OE4_B81
Manufacturer: Infineon
Product Type: IGBT Modules
Configuration: 6-Pack
Pd-power dissipation: -
Package / Box: Module
Minimum working temperature: - 40 C
Maximum working temperature: + 150 C
Package: Tray
Gate/emitter maximum voltage: 20 V
Installation style: Screw
Series: Trenchstop IGBT4 - E4
Packing Quantity: 4 PCS
Subcategory: IGBTs
Technology: Si
Medium Power 6 Pack IGBT Module 1.7kV FS300R17OE4B81BPSA1 ECONO Images |