Model Number : FS100R12W2T7BOMA1
Place of Origin : Germany
MOQ : 1PCS
Price : Bargain
Payment Terms : L/C, T/T
Supply Ability : 500 PCS+48hours
Delivery Time : 48hours
Packaging Details : Tray
Infineon : FS100R12W2T7BOMA1
Configuration : 6-Pack
Collector-emitter maximum voltage VCEO : 1.2 kV
Collector-emitter saturation voltage : 1.5 V
Continuous collector current at 25C : 70 A
Gate-emitter leakage current : 100 nA
Pd-power dissipation : -
Minimum working temperature : -40℃
Maximum working temperature : +175℃
Packaging : 15 PCS
FS100R12W2T7BOMA1 SP005351618 Infineon IGBT Module LOW POWER EASY
FS100R12W2T7
Manufacturer: Infineon
Product Type: IGBT Modules
Configuration: 6-Pack
Pd-power dissipation: -
Minimum working temperature: - 40 C
Maximum operating temperature: + 175 C
Package: Tray
Gate/emitter maximum voltage: 20 V
Mounting Style: Chassis Mount
Series: Trenchstop IGBT7
Packing Quantity: 15 PCS
Subcategory: IGBTs
Technology: Si
1.2 kV Low Power IGBT Modules 6 Pack FS100R12W2T7BOMA1 SP005351618 Images |