Model Number : SST39VF020-70-4C-NHE
Place of Origin : USA
MOQ : 1PCS
Price : Bargain
Payment Terms : L/C, T/T
Supply Ability : 3000 PCS+48hours
Delivery Time : 48hours
Packaging Details : Tray
Microchip : SST39VF020-70-4C-NHE
Encapsulation : PLCC-32
Storage capacity : 2 Mbit
Organize : 256 k x 8
Supply voltage - max : 3.6 V
Supply voltage - min : 2.7 V
Supply Current—Maximum : 20 mA
Minimum working temperature : 0℃
Maximum working temperature : 75℃
Packing Quantity : 30 PCS
SST39VF020-70-4C-NHE Microchip NOR flash memory 256K X 8 70ns PLCC-32
SST39VF020-70-4C-NHE-T
Manufacturer: Microchip
Installation style: SMD/SMT
Package/Box: PLCC-32
Series: SST39VF
Storage capacity: 2 Mbit
Supply voltage - minimum: 2.7 V
Supply voltage - Max: 3.6 V
Active read current (max): 20 mA
Interface type: Parallel
Organization: 256k x 8
Data bus width: 8 bit
Timing type: Asynchronous
Minimum operating temperature: 0 C
Maximum operating temperature: +70 C
Package: Tube
Structure: Sectored
Height: 2.84 (Max) mm
Length: 14.05 (Max) mm
Storage type: NOR
Humidity Sensitivity: Yes
Product Type: NOR Flash
Programming voltage: 3 V to 3.6 V