Model Number : PM100CG1A065
Place of Origin : Japan
MOQ : 1PCS
Price : Bargain
Payment Terms : L/C, T/T
Supply Ability : 500 PCS+48hours
Delivery Time : 48hours
Packaging Details : Tray
Mitsubishi Electric : PM100CG1A065
Configuration : 6-Pack
Collector-emitter maximum voltage VCEO : 650 V
Collector-emitter saturation voltage : 1.25 V
Continuous collector current at 25C : 100 A
Gate-emitter leakage current : -
Pd-power dissipation : 357 W
Minimum working temperature : -20℃
Maximum working temperature : +125℃
Packaging : 10 PCS
PM100CG1A065 Mitsubishi Electric IGBT module IPM MODULE G1-SERIES A PACKAGE SCREW TERMINAL 6-PAC
Manufacturer: Mitsubishi Electric
Product Category: IGBT Module
Products: IGBT Silicon Modules
Configuration: 6-Pack
Maximum collector-emitter voltage VCEO: 650 V
Pd-power dissipation: 357 W