Model Number : FF900R12ME7PB11BPSA1
Place of Origin : Germany
MOQ : 1PCS
Price : Bargain
Payment Terms : L/C, T/T
Supply Ability : 500 PCS+48hours
Delivery Time : 48hours
Packaging Details : Tray
Infineon : FF900R12ME7PB11BPSA1
Configuration : Dual
Collector-emitter maximum voltage VCEO : 1.2 kV
Collector-emitter saturation voltage : 1.5 V
Continuous collector current at 25C : 900 A
Gate-emitter leakage current : 100 nA
Pd-power dissipation : -
Minimum working temperature : -40℃
Maximum working temperature : +175℃
Packaging : 6 PCS
FF900R12ME7PB11BPSA1 SP005349909 Infineon IGBT Module MEDIUM POWER ECONO
FF900R12ME7P_B11
Manufacturer: Infineon
Product Type: IGBT Modules
Configuration: Dual