Model Number : LCMXO3LF-4300C-5BG400C
Place of Origin : USA
MOQ : 1PCS
Price : Bargain
Payment Terms : L/C, T/T
Supply Ability : 1800 PCS+48hours
Delivery Time : 48hours
Packaging Details : Tray
Lattice : LCMXO3LF-4300C-5BG400C
Encapsulation : CABGA-400
Number of logic elements : 4300 LE
Working power supply voltage : 2.5 V/3.3 V
Number of inputs/outputs : 335 I/O
Supply voltage - min. : 2.375 V
Supply voltage - max. : 3.465 V
Packing Quantity : 90 PCS
LCMXO3LF-4300C-5BG400C Lattice FPGA - Field Programmable Gate Array 4320 LUTs CABGA-400
Manufacturer: Lattice
Product Category: FPGA - Field Programmable Gate Array
Series: LCMXO3LF
Adaptive Logic Module - ALM: 2150 ALM
Embedded memory: 92 kbit
Supply voltage - minimum: 2.375 V
Supply voltage - Max: 3.465 V
Minimum operating temperature: 0 C
Maximum operating temperature: +85 C
Data rate: 900 Mb/s
Installation style: SMD/SMT
Package / Box: CABGA-400
Package: Tray
Trademark: Lattice
Distributed RAM: 34 kbit
Embedded block RAM - EBR: 92 kbit
Maximum operating frequency: 400 MHz
Humidity Sensitivity: Yes
Number of logical array blocks - LAB: 540 LAB
Operating power current: 12.87 mA